image/horny_panel_lista.png, 34 kB
horny_panel_napis.png, 33 kB
Kontakt Profil Prihlásenie
 
ROLINE Kábel HDMI 2.1 M/M 1,5m, 10K Ultra High
ROLINE Kábel HDMI 2.1 M/M 1,5m, 10K Ultra High

🔍

DPH : 20%
Záruka : 24 mesiacov
Cena s DPH : 11,60 €
   

Popis :
Vysoko kvalitný kábel HDMI 2.1 s rozlíšením až 10K (10240 x 4320) pri 30 Hz. Podporuje rozlíšenie až 10240x4320 pixelov pri obnovovacej frekvencii až 30Hz. Maximálne rozlíšenie: 10K (10240x4320) @ 30Hz; 8K (7680x4320) @ 30Hz; 5K (5120x2880) @ 120Hz; 4K (3840 x 2160) @ 240 Hz. Dynamické HDR pre obzvlášť sýte farby. Kompresia zobrazenia toku dát (DSC) 1.2 pri obzvlášť vysokom rozlíšení 8K. Variabilná obnovovacia frekvencia (VRR), ktorá eliminuje oneskorenia a trhané obrázky. Podporuje výstup 3D videa. Pozlátené kontakty pre bezpečný prenos dát

Detail :

ŠtandardHDMI 2.1 rozširuje obzory videa aj audia

 

Ajv technológiách platí údajné budhistické tvrdenie: "Keď je žiakpripravený, učiteľ sa nájde". Samozrejme, v prenesenom zmysle, alerozhodne to funguje aj v segmente Hi-Fi. Televízory s rozlíšením 4K Ultra HD sauž na trhu široko etablovali a stali sa mainstreamom, napriek tomu, žetvorcovia obsahu kopírujú scenár, aký si pamätáme z čias rozširovania Full HDvidea a TV. Opäť, až na výnimky, spokojne spia. Našťastie existuje množstvoiných zdrojov 4K Ultra HD videa, takže nie sme odkázaní na televízne vysielaniea káblových operátorov.

 

Plnohodnotnépripojenie zdrojov 4K Ultra HD videa si pred časom vyžiadalo aj nové rozhraniaa signálne káble a s tým spojený prechod zo štandardu HDMI 1.4 na HDMI 2.0,ktorý podporuje dátový tok do 18 Gbit/s a ďalšie nové špecifikácie. RozhranieHDMI 2.0 sa vďaka tomu stalo dnes bežným štandardom video komponentov odtelevízorov, po AV prijímače, Blu-ray prehrávače a tak ďalej.

 

Všetkosa však vyvíja. Hoci je 4K Ultra HD vysielanie okrem niektorých internetovýchstreamingových služieb, vrátane YouTube, stále exotickou záležitosťou, čorazčastejšie sa skloňuje nový stupienok evolúcie ? 8K Ultra HD video. To má okremštvornásobku obrazových bodov oproti 4K aj ďalšie bonusy, vrátane dynamickéhoHDR a objektovo orientovaného 3D priestorového zvuku.

 

Hocikvalitné káble štandardu HDMI 2.0 s podporou dátového toku 18 Gbit/s (napríkladAudioQuest Active Pearl, Forest, Cinnamon, alebo Cherry Cola) zvládajú aj 8KUltra HD video, kvalita 8K / 30 snímok/s (8-bit, 4: 2: 0) nie je úplnenajvyššia top úroveň videa budúcej éry.

 

Nechajmebokom skutočnosť, že získať dnes záznam, alebo stream v tejto kvalite by boltvrdý oriešok. Na jej dosiahnutie však bude potrebné rozhranie HDMI 2.1,vrátane ultra high speed HDMI káblov, ktoré oproti aktuálnej verzii HDMI 2.0prinesú viacero vylepšení.

 

Najpodstatnejšímje podpora videa s vyšším rozlíšením a vyšších obnovovacích frekvencií, vrátane4K/120Hz, ale hlavne 8K/60Hz pre dokonalejší obraz. 8K UHD je možné prenášať srozlíšením 7680×4320 obrazových bodov pri 60 Hz a 4K UHD je podporované vdvochverziách - true 4K (4096×2160 pixelov) a 4K UHD (3840×2160 pixelov), voboch prípadoch s obnovovacou frekvenciou 120 Hz.

 

AjHDMI 2.0 síce podporuje true 4K a 4K UHD, ale len s frekvenciou 60 Hz (čiže 60snímok za sekundu). Pokiaľ video obsahuje ochranu HDCP 2.2, pri podporovanej šírkepásma 18 Gbit/s) už prenos "nestíha" a môže dochádzať k degradáciifarebného rozlíšenia.

 

Abyrozhranie HDMI prenieslo potrebné dátové toky, bude potrebný kábel HDMI 2.148G, schopný preniesť až 48 Gbit/s. Technológia je spätne kompatibilná so staršímiverziami rozhrania HDMI. HDMI 2.1 prináša aj kompresiu prenosov a vďaka nejbude možné dosiahnuť rozlíšenie až 10K/120Hz.Ďalším vylepšením štandardu HDMI2.1 je podpora Dynamic HDR (vysoký dynamický rozsah), namiesto statického HDR.HDR informácie videa v tomto prípade bežia v režime frame-by-frame(obraz-za-obrazom), čo prispieva k dokonalému zobrazeniu atribútov videa sväčšou vnímanou hĺbkou. Najvýznamnejšie súčasné formáty HDR sú HDR10, HDR10 + aDolby Vision.

 

Akovylepšiť obraz 4K Ultra HD, ktorý vám dnes na vašom TV paneli pripadá takýdokonalý?

Skústesi pozrieť video v natívnom rozlíšení 8K Ultra HD s frekvenciou 60 snímok/s a sDynamic HDR a uvedomíte si, že toto je to, čo musíte mať. Dostupnosťadekvátneho multimediálneho obsahu zatiaľ neriešme, v najhoršom prípade potešíaj upscaling zo 4K UHD. Inak platí to budhistické pravidlo z úvodu.

 

Týmvšak inovácie v štandarde HDMI 2.1 nekončia. Nová funkcia Game Mode VRR prinášasystém variabilnej obnovovacej frekvencie, čo umožňuje 3D grafickému procesoruokamžité zobrazenie obrazu, keď je vykreslený, pre plynulejšie a detailnejšieherné scény a pre potlačenie oneskorenia.

 

Okremobrazu sa pri HDMI 2.1 vylepšenia dočkal aj zvukový sprievod videa, pretoženová špecifikácia podporuje objektovo orientované audio cez Enhanced AudioReturn Channel (eARC). Predchádzajúce možnosti ARC hardvéru HDMI sa maximálnevyťažili pri stratovom (komprimovanom) 5.1-kanálovom priestorovom zvuku. Hardvérovápodpora HDMI 2.1 pre "vylepšený zvukový spätný kanál" (eARC) dramatickyzvyšuje digitálnu šírku pásma na podporu nekomprimovaného a bezstratovéhomultikanálového zvuku s vysokým rozlíšením, vrátane Dolby TrueHD, Dolby Atmos aDTS-HD Master Audio a DTS: X.

 

Akplánujete domáce kino s 3D audiom v HD rozlíšení, môžete pokojne siahnuť po AVprijímači Marantz SR8012, ktorý podporuje 11.2 kanálový zvuk vo formátoch DolbyAtmos, DTS: X a Auro 3D. Kompletnú 7.1.4 - kanálovú zostavu domáceho kina s nímvytvoríte bez potreby ďalších externých zosilňovačov.

 

Tátovlajková loď, ako aj ďalšie špičkové modely AVR značiek Marantz a Denon, všakdisponuje zatiaľ len rozhraniami HDMI 2.0, takže z hľadiska videa si musítezatiaľ vystačiť ?len? so 4K Ultra HD rozlíšením.

 

Dobrousprávou je, že výrobcovia chystajú hardvérový upgrade, vďaka ktorému bude možnéHDMI rozhrania povýšiť na nový štandard 2.1. Ďalšia dobrá správa hovorí, že éraHDMI 2.1 je definitívne tu. Modely AV prijímačov a ďalších komponentov pre rok2020 už budú portami HDMI 2.1 disponovať priamo z výroby a budú tak pripravené nabudúcnosť multimediálnej zábavy. Na túto situáciu reagujú aj výrobcoviašpičkových káblov ako Audioquest, ktorí už taktiež chystajú certifikovanéprodukty spĺňajúce kritériá štandardu HDMI 2.1.

Späť
stred_panel.png, 0 kB